Koolidele ring peale tehtud!

Reedel, 28. septembril, sai kõik koolid läbi sõidetud. Viisin kohale ürituse plakatid ja kuulasin, kuid ettevalmistused koolidel on läinud.

Esimene peatus- Lüganuse Kool. Koputasin direktori uksele ja seal Tõnu Lont oligi. Surusime kätt, vahetasime mõned sõnad ja andsin plakati üle.

Teine peatus- Maidla Noortekeskus. Avasin ukse ja ninna lõi magusat lõhna. Noortekeskuse pealik Gerri keetis parasjagu õunamoosi ja võttis plakati tänuga ukse pealt vastu.

Kolmas peatus- Maidla Kool. Direktor Meelike Abroi pakkus kohvi ja käskis jope maha võtta. Küsis täpselt busside järgi, et mis kell nad tulevad ja mis kell lapsed tagasi toovad. Ühe plakati võttis ka lasteaia jaoks.

Neljas peatus- Kiviõli Kunstide Kool. Kaarin Aamer ja Jaanus Põlder pakkusid taas kohvi, kuid 2 tassi pea järjest on liig, mis liig. Imetlesin nede ilusat uue põrandaga aulat ja pidasime plaani, kuidas erinevad muusikud rahvamaja saali asetada- meiega oli liitunud just ka helitehnik.

Viies peatus- Kiviõli 1. Keskkool- direktorit polnud majas, kuid plakati viisin kantseleisse. Õpetajaid- Kaja Toikkat ja Pille Kekkit ei hakanud tundide ajal maja pealt taga otsima.

Kuues peatus- Sond Kool. Seal oli väga vastutulelik töötaja, kes uuris, et mida vaja, kellega tahan rääkida ja ütles, et pole hullu, kui õpetaja paariks minutiks tunnist ära kutsuda- nii ma siis klassiukse taga Merike Polliga juttu ajasingi ja plakati talle üles andsin.

Seitsmes peatus- Lüganuse Talupood. Kuna talupood valmistab maitsva pudru, millega alates 15:30-st koolilapsi toidame, siis on loogiline, et plakat ka just nende poes üleval ripub. Lõpuks on kauplus oluline kooskäimise koht, kust saab infot kohalike ürituste kohta.

Kaheksas peatus- Sigwari Varja pood. Hea sõbra Ivi Jägeri juurde saab igal möödasõiduhetkel põigatud. Seekord viisin talle ka plakati. Paljud piirkonna inimesed käivad seal lihakraami ostmas.