Kokkuvõte 2018

Armas rahvas!

Suur tänu kõigile, kes panustasid- õpetajad ja õpilased, suur tänu koostööpartneritele, kellelt sai tellitud söök, trükised, foto- ja videoteenus, heinakiipad, helivõimendus, töötoa läbiviimine, ilutuli ja simmaniesinejad! Suur tänu Lüganuse vallavalitsusele, kes andsid kasutada tasuta sooja maja ja kes finantseeris bussisõidud!

Kokku osales siis 6 kooli ja lava pealt käis läbi 107 õpilast. Alates lasteaiamudilastest ja lõpetades gümnasistidega. See oli kõik väga kodune, aegajalt armsalt kohmakas ja siiras- nii nagu üks oma küla pidu peabki olema.

Rinnamärke oli tellitud 150, need jagasime kõik ära ja lõpust jäi vast 10 tükki ka puudu. Täna teame, et Lüganuse rahvamajas on täpselt 100 tooli- nii istutigi aknalaudadel, põrandal, seisti püsti seina ääres ja vahekäigus- kõigil kaelad õieli, et näha, mis lava ees toimub.

Ja toimus seal tõesti palju-liisusalmide räpist kuni 19. sajandi pulmani. Tõeline üllatus oli ka kandle peal saadetud ja kaverdatud Nublu “Mina ka”!

Omaette pinevust tekitas ka veel Bluetooth minikõlari väljaloosimine, lapsed olid agarad numbreid pakkuma ja oli näha ka pettumispisaraid, kui selgus et kõik 150 saalisistujat ei saagi võita…

Planeeritud tunnine kava osutus lõpuks 20 minutit pikemaks ja näpistasime aega töötubade arvelt.

Lapsed meisterdasid rütmipillid, millega oli muusika taktis hea kaasa mängida ja Mando Trio esinemisele omalt poolt hoogu juurde anda.

 

Simman oli hoogne ja meeleolukas- Kõuekeeled üllatasid taaskord oma repertuaariga ja esilaulja tugeva ning sametise häälega. Nagu päris. Kohe täitsa päriselt.

Martin Mülleri simmanimaiguline sega-ansambel Kiviõli Kunstide Kooli vilistalste ja õpetajatega andis pikale ja sisukale päevale veelgi vunki juurde, et kella 20:00 ajal süüdata päeva punktiks planeeritud tuleskulptuur.

Tähistaeva all kõlaski meie selle õhtu viimane aplaus!

Nüüd on plaan pakkuda üritust Lüganuse vallavalitsusele, et nad võtaks sissetallatud raja sujuvalt üle, kuijundaks seda oma näo järgi, andes midagi kuurde või muutes hoopiski teiseks. Selge on see, et huvilisi sedasorti üritusele on ja publikut jagub samuti. Eks ole ju tegemist täiesti omanäolise üritusega Eestis.

Loodame järgmise aasta peale!

Üritusest valmis ka videoklip:

Ja link fotodega, mida on jagatud nii Koolifolk Facebookilehel, kodulehel kui ka erinevate koolide õpetajatega:

Koolifolgi toimumise kohta ilmus kuulutus kohalikus Lüganuse valla lehes (lk. 9):

Vasta kool saatis peale üritust infokillu ka Viru-Nigula kohalikku lehte– nii said ka sealsed inimesed teada, mis naabervallas toimub.

Ida-Virumaa kohalik ajaleht Põhjarannik kirjeldas samuti Koolifolk sündmust: